Güvenlik Çözümlerimiz;
  • Kamera Sistemleri ile Güvenlik Çözümleri
  • Alarm Sistemleri
  • Yangın Sistemleri
Kamera Sistemleri ile Güvenlik Çözümleri

Başta Dahua, Neutron, UNV, Uniwiev ve Hikvision olmak üzere sektörün en iyileri ile çözüm ortaklığı yapıyoruz.

IP Kameralar

Alan güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynayan IP Kameralar, istenilen yerleri uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantısından yararlanılarak kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen bir kamera türüdür. IP Kameralar programlanabilme, görüntü kaydedebilme ve alarm-hareket algılayabilme, gibi birçok özelliğe sahiptirler.

Harekete Duyarlı Kablosuz Kameralar,

GSM, internet gibi iletişim ağlarının veya elektrik bağlantısının olmadığı, ulaşılması zor bölgeleri izlemeye olanak sağlayan gelişmiş bir görüntüleme aracıdır. Kamera bir hareket ile tetiklendiğinde resim veya video çeker. Yeterli ışığın olmadığı durumda infrared flaşlı siyah beyaz resim çeker. Infrared flaş tamamen görünmezdir ve sessiz çalışmaktadır. Tek bir şarj ile 3000’den fazla fotoğraf çekebilmektedir.

Uzun Menzilli Kameralar,

Geniş açık alanlarda meydana gelen güvenlik ihlalleri hakkında yaptıkları anlık bildirimle gerçek zamanlı, önleyici güvenlik hizmeti sunarlar. Termal görüntüleyicilerin hassasiyetindeki son ilerlemeler ileri görüntü işleme ile birleştirildiğinde, termal kameraların yağmur, nem, sis ve parlak güneş ışığından etkilenmeksizin çok net görüntü vermesine olanak tanımaktadır. Görüntü işleme ihlallerin tespitini rüzgârdan ve küçük hayvanlardan etkilenmeksizin yüksek doğrulukla yapmaktadır.

Termal Kameralar,

Objelerden yayılan termal enerjiyi ölçmeye yarayan lenslerden ve algılayıcılardan oluşmaktadır. Bu yüksek teknoloji cihazlar, kızılötesi dalga boyu spektrumunda, ekipmanla doğrudan temas gerçekleştirmeksizin sıcaklık modellerini algılayan bir cihazdır. Özellikle ısıya güdümlü füze, gece görüş sistemleri ve benzeri askeri tekniklerin gelişmesi ile önemi artmıştır. Sınır gözetlemeleri, karargâh, askeri tesis ve karakolların korunması, kıyı-liman gözetlemeleri, petrol platformu, boru hattı ve baraj gibi sivil tesislerin korunmasında termal kameralar sıklıkla kullanılmaktadır.

Gece Görüş Kameraları,

Üzerindeki ışık algılayıcı sensörler sayesinde ışığın belli bir seviyenin altına indiği ortamlarda, IR aydınlatma ledleri devreye girer. Karanlık ortamda cisimlerin üzerine kızılötesi ışınlar gönderir.

 

  • Alarm Sistemleri

Başta Paradox, Neutron ve Dahua olmak üzere sektörün en iyileri ile çözüm ortaklığı yapıyoruz. 

Alarm Sistemleri ile ev veya işyerinizde kullanabileceğiniz güvenilir çözümler sunar. Tüm sistem ekipmanlarının kablosuz olması kolay kurulum ve kullanım kolayığı sağlar. Sistem içerisinde Pır Hareket Dedektörleri, Kapı Pencere Manyetik Dedektörler, Duman Dedektörleri, Su Baskın ve Şok dedektörleri gibi algılama ekipmanları bulunur. Güvenli kablosuz teknoloji kullanır ve her dedektör ile bağlantısı sürekli kontrol edilir. Tüm sistem Cloud ortamdan yönetildiği için nerede olursanız olun alarm sisteminizi uzaktan kontrol edebilirsiniz.

  • Yangın Sistemleri

Başta ALFAMax , code ve Teknim olmak üzere sektörün en iyileri ile çözüm ortaklığı yapıyoruz.

gın Alarm sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışması ve görevini yerine getirmesi direkt olarak insan hayatına etki ettiğinden, belirli standartlarda üretilmesi gerekmektedir. Bir yangın alarm sisteminin gerekli standartlarda üretildiği, sahip olduğu sertifikalardan anlaşılabilmektedir. Bu sertifikalar bağımsız kuruluşlar ve  laboratuvarları tarafından test edilerek verilmektedir. Ülkemiz, Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş olan Yangın algılama ve ihbar sistemleri için hazırlanmış EN54 başlığı altındaki kalite standartlarına göredir.

YANGIN ALGILAMA  PRENSİBİ;çalışma şekli ve fonksiyonelliği açısından iki farklı türde üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi Adresli diğeri de Konvansiyonel tipte yangın alarm sistemleridir.

ADRESLİ YANGIN ALARM SİSTEMLERİ; özellikle orta ve büyük tipte işletme veya yapılar için, yangının nereden geldiğini noktasal bazda belirleyebilmek için kullanılır. Bu tip büyük boyutlardaki yapılarda, yangının hangi dedektör veya detektörlerden geldiğini hızlı bir şekilde belirlemek ve buna uygun aksiyon almak hayati önem taşır. Adresli yangın alarm sistemlerinin en temel özelliği; sistemde kullanılan tüm bileşenlerin her birinin özel bir adrese sahip olması ve ana kontrol paneli ile devamlı haberleşiyor olmasıdır. Bu sayede sistemde tüm dedektörlerin anlık durumu ile ilgili bilgi alınabilir. Fonksiyonellik açısından da adresli yangın alarm sistemleri, konvansiyonel ürünlere göre çok daha esnektir ve farklı senaryolar ile sistem tasarlamaya imkân verir.

KONVANSİYONEL YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ ; Adresli sistemler kadar esnek bir projelendirme imkanına sahip olmasalar da hem uygun maliyetleri hem de kolay kurulum ve kullanımları sayesinde özellikle daha ufak yapılarda tercih edilmektedir. Sistem dedektör bazında değil bölge (zone) bazında uyarı verir.